Výber športového kočíka od narodenia

Zodpovedané
4. nov 2020

Mila Eli,

v marci sa ma narodit moja dcerka a potrebovala by som poradit s vyberom spravneho kocika, ktory by bol cenovo dostupny (idealne aj nejaky starsi model, ktory sa da kupit na bazare, kedze nerada kupujem nove veci, ak nemusim) - ak by sa dal do 300 Eur pouzity, to by bolo super.

Moje poziadavky:

  • nechcem vanicku, ale rovno sportovy kocik od narodenia, kde by sa dal vlozit fusak
  • velky odkladaci priestor na nakup
  • otocna sportova cast v oboch smeroch jazdy
  • zvladnutie lahsieho terenu - strkova cesta a aj sneh by bol fajn 🙂
  • som vysoka 182 cm, cize kocik by mal byt pre moju vysku

Ine extra poziadavky nemam, vopred dakujem za rady, pekne poobedie,
Zuzana

Ahoj,

prvým takým mi napadol bazárový Stokke Scoot V2 a vyššie z bazáru + sediaci Softbag. Je to vyšší kočík, tak by ti vyhovoval výškou, väčšími kolesami. A aj keď sa to nezdá, za mňa pre dieťa jeden z najpohodlnejších modelov. Akurát by som možno pozerala aj po tých vyšších generáciách, čo majú otočnú rukoväť - teleskopická sa mne osobne blbo dvíhala na obrubníky - ale to je ozaj veľmi subjektívne.

Stokke Scoot V2

Ďalej by som pozerala aj nový Joie Versatrax, samotný športiak zoženieš okolo 300 eur. A k nemu nejakú univerzálnu vložnú tašku a máš kočík so zárukou. Vložné tašky sú obvykle za pár drobných na bazároch v pohode dostupné.

Joie Versatrax

Nepíšeš nič o skladnosti, tak odporučím aj väčšie značky Gesslein či Hartan. Zvládnu aj terén a sú často aj vo forme športový + vložná vanička.

A určite je super riešením aj Concord Wanderer.

Concord Wanderer

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli