Zhodnotíš môj výber na ľahký športový kočík? Chodníky máme strašné.

Zodpovedané
29. sep 2019

Ahoj,

hľadám ľahký športový kočík. Syn má len tri mesiace, tak približne do konca roka dúfam, že vydrží ešte v hlbokej časti (mám Bebetto Luca).

Vybrala som si pár kočíkov, ktoré spĺňajú moje hlavné kritérium - ľahkosť, ale aj že sa mi vizuálne páčia. Napíšem ti ich v poradí od najpreferovanejšieho.

Bývam síce v meste, ale chodníky sú katastrofa - a aj na terajšom mám nafukovacie kolesá a je to hrôza s otrasmi. Takže typ kolies je asi jedno. Keď bude syn starší, tak určite neplánujem cielene ho v kočíku uspávať.

Fisher-Price Orlando Gumball Grey (prípadne trojkolku Vancouver)
Valco Baby Snap Trend Tailormade
Touragoo Trip 4
Kinderkraft
Circle by ABC Design Treviso 4
Britax B-Agile
Zooper Jazz / Jazz2
Nikimotion Autofold Lite
Asalvo Mit

Dúfam, že mi tvoj názor pomôže si jeden z nich vybrať. A ešte jedno také menšie kritérium ma napadlo - a to, aby bola rúčka buď vyššie, alebo polohovateľná, aby nám to nebolo nízko.

Ďakujem

Ahoj!

Hauck - Fisher-Price Orlando (a určite ani ešte tvrdší a nepraktickejší Vancouver) by som ja osobne až tak úplne na zlé podmienky nepreferovala. Sú to dosť jednoduché, nie tak pevné kočíky, skôr hrkálkové kočíky, ktoré podľa mňa budú časom viac oštarou ako pohodlným vozidielkom. Kvalita použitých materiálov tu jednoducho nie je taká vysoká.

Hauck Fisher Price Orlando

Hauck Fisher Price Vancouver

K Touragoo Trip 4 - je to výkonnostne prakticky totožný kočík s ďalším menovaným, Circle by ABC Design Treviso 4. Za tú cenu, ok, ale znova ťa varujem pred veľmi tvrdým, lacnejšie pôsobiacim podvozkom, ktoré bude na rozbitých chodníkoch skôr prekážkou ako pomocou. Oproti Hauck - Fisher Price ich však preferujem, prídu mi šikovenjšie.

Touragoo Trip 4

Circle by ABC Design Treviso 4

Britax B-Agile rovno vylúčim, tvrdý, hrkálkový kočík, určite nie na nerovné povrchy. A tiež ozaj nízky.

Britax B-Agile 4

Kinderkraft Grande je na svoju cenu fajn kočík, ale kvôli malým kolieskam zasa nie je tak nejak optimálnou voľbou. Ale určite lepší, než vyššie uvedené.

Kinderkraft Grande

Zooper Jazz je na tom prakticky totožne, ako Kinderkraft Grande. Fajn, len si nie som istá, či pre teba. Ale pekný výber.

Zooper Jazz

Nikimotion Autofold Lite je ďalším z rovnakej kategórie, ale teda u nás ho zohnať je trochu ťažko. Plus, nemá detské madlo, preto Kinderkraft a Zooper mi prídu ako lepšia voľba. Asalvo Mit mne osobne príde až príliš lacno spravený (prevedenie, spracovanie). Tento za mňa na zlý terén nie, bála by som sa, či ho vôbec ustojí (najmä zadná náprava).

Nikimotion Autofold Lite

Asalvo Mit

Ako tvrdíš - máte v okolí naozaj katastrofické, by bol asi najpraktickejším z tých dostupnejších Jané Muum V2. Je to dané najmä väčšími kolesami - pretože aj keď otrasy budú, ak sú aj u tvojho odpruženého Bebetto Luca - minimálne sa v nerovnostiach a pod. nebudete toľko zasekávať a s nimi “bojovať”. A na inšpiráciu pridám aj ABC Design Okini.

Jané Muum V2

Bebetto Luca 2018

ABC Design Okini

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli