Ako predísť zápalu prsníkov?

Zodpovedané
26. okt 2021

Dobrý deň,

mám silikóny a bábätko v inkubátore. Dojčiť nemôžem. Prsia mám veľmi tvrdé, naliate, cítim po bokoch tvrdé hrčky. Odsávam ručnou odsávačkou Avent.

Stačí len masírovať pod teplou vodou?

Nechcem dostať zápal, ale dojčenie je zatiaľ v nedohľadne.

Ďakujem

Dobrý deň,

odsávajte vždy, keď sú prsia tvrdé alebo v 3 - 4 hodinových intervaloch cca 10 - 15 minút.

Potrebujete stimulovať laktáciu, aby sa vplyvom absencie dojčenia mlieko neprestalo tvoriť. Prsia pred odsávaním nahrejte. Mlieko možno potom ľahšie odsať. Môžete jemne masírovať plochou dlaňou a tlakom prstov na zatvrdliny.

Po odsávaní, pokiaľ stále bolí a necítite úľavu, môžete chladiť. Akonáhle to bude možné, začnite prikladať bábätko každé dojčenie dojčite z oboch pŕs. Môžete vystriedať aj viackrát. V prípade problémov skúste nájsť v okolí dobrú LP, ktorá môže v začiatkoch veľmi pomôcť.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová