Dá sa obnoviť dojčenie?

Zodpovedané
11. júl 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom možnej obnovy dojčenia. Už 6 mesiacov nedojčím. Dcérka má 9 mesiacov. Dojčiť som prestala kvôli žlčníkovým záchvatom. Už som po operácii a rozmýšľam nad opätovným dojčením.

Môj problém je aj v plochých bradavkách, dcérka sa nevedela bez klobúčikov napapať. Mali sme aj laktačnú, no nepomohlo.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

jednoducho to skúste. Za to nič nedáte a uvidíte. Je skvelé, že chcete znova dojčiť. Nebudem Vám klamať, ľahké to zrejme nebude.

Dieťatko je zvyknuté na iný spôsob. Navyše predpokladám, že začnite aj s príkrmami, takže toho bude na dieťa veľa. Ale uvidíte, ako sa k opätovnému dojčeniu dieťatko postaví. Možno sa dokáže prisať bez problémov, možno cez klobúčiky.

Pokiaľ sa chcete rozdojčiť, bolo by fajn dávať dokrm priamo na prsníku cez cievku - viď www.mamila.sk.

Inak ako dojčením sa laktácia obnoviť nedá.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová