Dieťa zaspáva s bradavkou v ústach a ja mám veľké bolesti. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
2. mar 2021

Dobrý deň,

dcérka má 4 mesiace a je plne kojená. Prsník si vyžaduje aj každú hodinu. Doteraz vždy pekne papala, nemali sme problém.

Posledný týždeň - dva niekoľko krát poriadne potiahne, potom si chytí už len bradavku medzi ďasienka a drží a dokáže tak aj zaspať. Keď chcem vymeniť prsník za cumlík, urobí cirkus. Cumeľ si nechá len výnimočne.

Prechádzame spánkovou regresiou a v noci si vyžaduje prsník viac a ja si už bradavky necítim.

Ako ju to odnaučiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je veľmi ťažké poradiť. Deti často zaspávajú pri prsníku, je to úplne prirodzené a v poriadku. Je to krásny pocit, zaspávať v bezpečí v maminom náručí, pritúlené a ešte mať plnú pusu maminy.

Ak je Vám to však nepríjemné, neostane, ako skúšať iný spôsob uspávania. Postupne, pomaly, nežne.

Ak by ste pokračovala, začne pre Vás byť dojčenie príliš stresujúce a budete chcieť predčasne odstaviť. Musíte teda nájsť nejaký kompromis. Skúste nové polohy pri dojčení, skúste bábätko po odobratí bradavky napr. uspať v šatke či nosítku. Aby si zvyklo zaspávať aj bez prisatia. Hovorte o tom s bábätkom (deti nám rozumie oveľa viac, než si myslíme).

Držím palce, aby ste našli spôsob, ktorý bude Vám obom vyhovovať.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová