Je šanca, že sa rozdiel vo veľkosti prsníkov upraví po ukončení dojčenia?

Zodpovedané
2. aug 2023

Dobrý deň,

ešte stále dojčím ročného synčeka, ale v poslednej dobe začal odmietať jeden prsník. Resp. málo z neho pije. Rozdiel vo veľkosti je veľmi viditeľný a začínam sa za to aj hanbiť. Nechcem však ešte prestať dojčiť úplne. Snažím sa ho viac prikladať na druhú stranu, ale nechce sa mu do toho. Skúšam si odsávať z druhej strany, ale zatiaľ sa rozdiel neupravil a ani produkcia mliečka sa nezvýšila.

Zvykne sa tento rozdiel po odstavení bábätka upraviť?

Dá sa s tým niečo robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozdiel by sa mal upraviť po odstavení a robíte to správne. Môžete skúste dojčiť a odsávať viac z toho menej obľúbeného prsníka.

Avšak je to veľmi časté, že dieťa preferuje iba jeden prsník.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová