Je v poriadku, keď 5 mesačné plne dojčené dieťa nekaká viac dní?

Zodpovedané
14. máj 2019

Dobrý deň,

moja dcéra má 5 mesiacov a je plne dojčená. Zatiaľ ju nedokrmujem. Vždy kakala raz za deň, a to v pravidelnom čase. Dnes je už piaty deň, čo nekakala. Má tvrdšie bruško a je nervóznejšia.

Je takéto nekakanie v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, bábätko môže nekakať týždeň či 10 dní. Z praxe poznám aj dlhšie pauzy. Dôležité je, či odchádzajú prdíky a nemá ďalšie ťažkosti - zvracanie, koľkých pod.

Skúste polohovať, cvičiť s nožičkami, nosiť v šatke/nosiči, aby sa črevá rozhýbali. Skúste dojčiť v sacej polohe, kedy si bábätko prirodzene krčí bruško o Vaše telo.

Keby ťažkosti trvali, samozrejme navštívte pediatra.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová