21 týždeň tehotenstva a tvorba mlieka

barakr
27. máj 2012

ahojte, sme v 21tt a kedze som prvykrat tehotna,chcela by som sa Vas -skusenejsich-opytat,ci je normalne,ak mi z prsnikov zacina tiect mliecko.teda neviem ci jej to presne mlieko,ale nejaka tekutina,myslim,ze nejaky nastup k tvorbe mlieka..dakujem 😉

anjelicek26
27. máj 2012

@barakr - ano normalne, u niekoho sa tento sekret zacne tvorit skor, treba si dat take tie vlozky do podprsenky, kupis v drogerii, pouziva sa to pri kojeni.

mukiii007
27. máj 2012

@barakr podľa mňa to je možné, aj ja som to mala tak, v 8. mesiaci mi tieklo doslova prúdom 😀

barakr
autor
27. máj 2012

tak mne prudom nie,len uz som si to parkrat vsimla 🙂 dakujem kočky 🙂

strapco13
27. máj 2012

@barakr mliecko sa zacina tvorit kolo 16 tt ..cize vyrobu si uz nastartovala
kedze si prvorodicka, tak zopar rad o dojceni ..dojcenie je prirodzene, ale treba vediet trosku ako na to...spravna poloha, prisatie, dojcenia na poziadanie..aby si sa vyhla potiazam
ak mas zaujem , doporucila by som si prestudovat stranky o dojceni www.mamila.sk a http://dojcenie.wordpress.com/ su to strany venovane dojceniu
na mamilackej stranke najdes aj ciso na laktacnu poradkynu...bolo by dobre skonrtaktéovat sa este v tehu s nou, nech ti ukaze ako spravne prilozit babatko, ukaze ti ako zistis ci tvoje dieta na prsniku pije a ako zistis ci pilo dost a ostatne dolezite veci pri dojceni
drzim palce nech je tehu a porod bezproblemove, krasne a dietatko zdrave 😵 😵

barakr
autor
28. máj 2012

@strapco13 dakujem pekne,robim na porodnici v ilave,tak co to viem o dojceni a snad mi aj tam pomozu!ale este raz dakujem za rady,urcite vyuzijem 🙂

strapco13
28. máj 2012

@barakr nechcem urazat zdravotnikov /aby som neurazila aj seba 😀 /..ale malokedy vedia skutocne info o dojceni..cest vynimkam /napr ja ..ale az po absolvovani kurzu 😀 😉 a pouceni sa na vlastnych chybach z nevedomosti ☹ / ..na odlahcenie temy, ber to s humorom, ak sa nepochvalim sama, nepochvali ma nik 😀 / ..ale prezri si tie stranky ..
a v Ilave je priamo mamilacka poradkyna http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...

barakr
autor
29. máj 2012

@strapco13 hohoho,nieco tu smrdi..ved som ti napisala,ze dakujem za rady,urcite vyuzijem 😉

lakte
31. máj 2012

@barakr ako suhlasim so @strapco13 urcite si to prestuduj, a maj v zalohe aj cislo na poradkynu dojcenia 😉 Neviem ci tam kde robis je BFHI ale aj tak je dobre vcas sa pripravit, stale sa je co ucit. 🙂
A ja odporucam aj tuto knihu, http://www.mamila.sk/pre-matky/kniha-prakticky-... je tam fajn vsetko zhrute a mozes ju citat s vylozenymi nohami, ak sa uz par dni pred porodom ani nepohnes 😝 a potom ju mozes posunut kolegom 😀 😀

strapco13
31. máj 2012

@barakr ak mas zaujem..vo fotoblogu mam clanok o mytoch o dojceni

barakr
autor
31. máj 2012

@strapco13
@lakte
diky zeny 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre