Mala by som si zaobstarať formovače, keď mám vpadnutú bradavku?

Zodpovedané
5. apr 2024

Dobrý deň,

som na začiatku 33. týždňa tehotenstva, čakám svoje tretie dieťatko. Od dojčenia druhej dcérky mi ostala jedna bradavka vpáčená dovnútra.

S dcérkou sme mali ťažký rozbeh, ale nakoniec sme sa pekne vydržali dojčiť až do dvoch rokov. Aj tretie dieťa by som veľmi chcela dojčiť, ale bojím sa, že mi to kvôli vpáčenej bradavke nebude umožnené. Kúpila som si pumpičku na vytvarovanie bradavky, ale to pomôže len na malú chvíľu.

Čo mi odporúčate?

Mám si zaobstarať formovače bradaviek?

Má to nejaký zmysel?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to Vaše tretie bábätko, ste skúsená mamička, dojčenie ste zvládli a viete, že to ide aj so vpáčenými bradavkami.

Bradavky a prsia ešte budú pracovať. Je možné, že ako sa po pôrode nalejú a ako začnete dojčiť, bradavka sa vytiahne. Ako píšete, tak vytiahnuť ju môže aj odsávačka.

Formovače neuškodia, zázraky by som nečakala. Ako vždy hovorím, bábätká sa zvládnu prisať aj na holú kožu, bradavku príliš nepotrebujú.

Videla som dojčenie s plochými a aj vpáčenými bradavkami a deťom to nerobilo problémy. Niekedy musí dlhšie hľadať, nájsť si "svoj štýl", určitý fígeľ, že ako sa prisať. Každá bradavka bola stvorená tak, aby sa z nej mohlo bábätko nadojčiť.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová