Mohla sa tvorba mlieka prirodzene upraviť potrebám bábätka?

Zodpovedané
15. okt 2020

Dobrý deň,

môj dvojmesačný syn posledné dni vypije z dokrmu maximálne 90 ml (predtým aj 300 ml). Prikladám si ho často, vždy keď naznačí potrebu dojčiť sa. V noci ho len dojčím.

Je možné, že sa tvorba mlieka u mňa prirodzene upravila potrebám bábätka?

Mohlo ísť predtým o akýsi "rastový špurt"?

Cez deň nemám pocit naliatych pŕs, ale vidím, že malý saje - prehĺta. Rada by som postupne vypustila príkrm úplne.

Ďakujem

Dobrý deň,

to je úplne skvelé a máte samozrejme pravdu. Vaše bábätko zatiaľ stále uprednostňuje dojčenie oproti dokrmu (neviem či podávate fľaštičkou), ale aj tak skúšajte uberať množstvo dokrmu a viac a viac dojčiť.

Za pár dní až týždňov môžete plne dojčiť. Laktácia sa prispôsobí tak, ako doteraz.

Moc gratulujem

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová