Môže víno prejsť do mlieka?

Zodpovedané
10. jan 2022

Dobrý deň,

dojčím a dala som si deci vína.

Je možné, že víno prejde do mlieka?

Čo všetko sa nemôže pri dojčení bábätka?

Ďakujem

Dobrý deň,

víno ako také samozrejme nie, ale alkohol áno. Zhruba v takom množstve ako do krvi. Občasné deci vína pri dojčení nie je žiadny problém.

Všeobecne pri dojčení, pokiaľ nemá bábätko žiadne problémy, môžete jesť a piť takmer všetko. Pozor dajte na surové vajcia a surové mäso z dôvodu prevencie salmonelózy.

Môžete aj kávu (v rozumnom množstve -odporúča sa cca 3 šálky denne), ale môže mať vplyv na bdelosť bábätka.

Prajem spokojné dojčenie.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová