Môžem dojčiť aj keď mi krvácajú bradavky?

Zodpovedané
9. júl 2019

Dobrý deň,

dcérka má 4 dni. Včera sme prišli domov z pôrodnice. Mám problém s ragádami. Teda, už sa mi vytvorili chrasty a krvácajú.
Včera tu už bola aj laktačná. Vravela, že treba dať malej prestrihnúť uzdičku. Myslíte, že je to nevyhnutné?!

Môžem dojčiť aj keď mi krvácajú bradavky?

Respektíve dojčiť len z jedného prsníka, druhý zatiaľ odsávať, kým sa to nezahojí?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri krvácaní bradaviek dojčiť môžete.

Dbajte na správne prisávanie, aby sa ragády nezhoršovali a nezačali hnisať. Bábätko musí mať dokorán otvorenú pusinku. Bradavky natierajte liečivou masťou (PureLan, kokosový olej a pod), môžete skúsiť tzv. strieborné klobúčiky.

Ak sa bábätko dojčí a váhovo prospieva, je spokojné, dostatočne ciká a aktívne si o dojčenie žiada, rozhodne nie je potrebné strihať uzdičku.

Ide o preceňovaný a dalo by sa povedať taký "trendy" zákrok, ktorý však podľa mojich skúsenosti často vôbec nie je potrebný.

Skúste dojčenia v tzv cicavčie polohe (www.prirozenekojeni.cz)

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová