Prečo 6 týždňový synček plače pri dojčení?

Zodpovedané
10. nov 2021

Dobrý deň,

synček má 6 týždňov a posledné 4 dní strašne plače pri dojčení. Na chvíľku sa prisaje a hneď začne plakať. Papá tak 2 - 3 minútky a potom spustí veľmi silný plač

Fľašku nepoužívame a ani cumlíky. Už som dosť vyčerpaná, snažím sa ho vždy ukľudniť a priložiť znovu. Často sa už nechce vôbec prisať.
Dávala som mu kvapky Coliprev a predtým Sab Simplex. Celé to začalo tým, že sa strašne pučil, keď mu bolo treba kakať a nemohol sa. Kvapky nepomohli.

Robíme masáž, dávam si pozor aj na jedlo a stále sa to zhoršuje.

Ide o štrajk?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, čo popisujete sa dá označiť ako forma bojkotu. Teda odmietanie dojčenia bez nejakej konkrétnej zistenej príčiny. Väčšinou sa uvádza ako možný dôvod nižší tok mlieka, bolesť bruška, neznášanlivosť kravského mlieka.

Dôvodom môže byť napr. aj zápal stredného ucha (podtlak pri dojčení bolí) a pod. Pokiaľ vylúčite tieto dôvody, tak nezostáva nič iné, len hľadať ďalej - iná potravinová neznášanlivosť (lepok) a pod.

A ďalej skúšať napr. sacia poloha - viď www.mamila.sk. Odporúčam spoločné spanie a dojčenie v noci, spoločné kúpanie a dojčenie, dojčenie v rozospalosti, striedanie polôh atď.

Bohužiaľ, to všetko je spravidla naozaj len skúšanie. Niekedy zaberie, niekedy nie. Konkrétny návod ako vyriešiť bojkot neexistuje.

Veľmi držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová