Aké máme možnosti, keď mám vysoké AMH a partner má zlý spermiogram?

Zodpovedané
16. máj 2019

Dobrý deň,

včera nám prišli výsledky z krvi a kontrolného spermiogramu. Tvar spermií sa aj po dlhodobej liečbe vitamínmi znížil z 1,8% na 1,3. Moje výsledky ukázali, že mám AMH 14,13 a to je riadne nad normou.

Je to veľký problém a je možnosť ho nejako znížiť?

Lekárka mi povedala, že také hodnoty majú obézne ženy. Ja však obézna nie som. Bolo mám odporúčané IVF. Máme 25 a 28 rokov a ešte by sme chceli skúsiť prirodzene aspoň do konca roka. Obaja užívame vitamíny.

Máme nejaké možnosti predtým ako sa rozhodneme ísť na umelé oplodnenie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

AMH hodnota naznačuje polycystické vaječníky.

Je vhodné skontrolovať, či máte ovulačné cykly. Vhodný je pre Vás Inozitol dlhodobo.

Pokiaľ sa Vám nepodarí spontánne otehotnieť, tak je vhodné IVF.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič