Ako je možné zväčšiť sliznicu maternice?

Zodpovedané
7. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám nízku sliznicu maternice. Prvé dieťa bolo počaté za 3 mesiac snaženia. Druhé sa nám nedarí.

Riešime to aj v centre, ale všetky výsledky máme ukážkové. Len tá sliznica je vraj nízka. Po ovulácii je to cca 7 mm.
PA ako ju môžem zväčšiť?

Lekár mi predpísal kombináciu Bemfola, Ovitrelle a Progestanelle. Len som sa do toho ešte nepustila. Akosi tomu neverím, že toto zväčší sliznicu. Skôr iba povzbudí vaječníky. Ovuláciu mám každý mesiac.

Ako je možné zväčšiť sliznicu maternice?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

stimulácia vaječníkov vyvoláva zvýšenú hladinu estrogénov, ktorá stimuluje sliznicu.

Endometrium sliznica v maternici rastie každý mesiac a u niektorých žien sa výška sliznice dosť mení.

Na jej rast sa používajú estrogény alebo FSH preparáty. Určite má vplyv aj hormonálna nerovnováha a psychika. Možná je kúpeľná liečba.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič