Je hektická práca dôvodom, že sa nám nedarí splodiť dieťa?

Zodpovedané
16. sep 2019

Dobrý deň,

dva roky sa snažíme o prvé bábätko a nedarí sa nám, aj keď sme v poriadku. Máme hektickú prácu, ktorá je dosť fyzicky náročná. S manželom mám styk len cez víkend, niekedy ani nenatrafíme na plodné obdobie.

Môže za to aj naša práca, alebo bude problém inde?

Manžel v detstve prekonal silný zápal močových ciest.

Môže aj to byť problém?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

snaha otehotnieť je veľmi závislá aj od psychických faktorov.

Pri snahe otehotnieť už určite odporúčam prvé testy, spermiogram a vyšetrenie partnerky. Určite je vhodný šetriaci režim, najmä u partnerky.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič