Mám PCOS, nemám cyklus a chcem dieťa. Ako sa naštartovať?

Zodpovedané
16. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám PCOS a nemám vôbec cyklus. S manželom by sme chceli dieťa.

Aké vyšetrenia musí môj gynekológ urobiť a ako cyklus naštartovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to trošku komplikovanejšie.

V úvode určite potrebujete hormonálny odber a ultrazvuk. Následne sa hormonálne upravuje cyklus, potrebné sú pravidelné kontroly.

Možno by bolo vhodnejšie navštíviť priamo centrum asistovanej reprodukcie s odporučením postupu.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič