Mám šancu otehotnieť, keď mám Ashermanov syndróm?

Zodpovedané
3. sep 2019

Dobrý deň,

mám Ashermanov syndróm a chcela by som otehotnieť.

Bola som na 2 operáciach, kde mi oddelili sliznice a odstránili zrasty. Prešli dva mesiace a stále sa nám nedarí. Na kontrole po operácii sa môj gynekológ vyjadril, že jedna strana vyzerá dobre. Ale druhá nie je úplne v poriadku. Pred operáciou som nemala menštruáciu, resp. mala som iba pol dňové špinenie. Po operácii mám menštruáciu, no nie je úplne ako pred pôrodom.

Mám šancu otehotnieť, keď mám Ashermanov syndróm?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

poprosím Vás čo najrýchlejšie navštívte centrum asistovanej reprodukcie.

Ak nie sú priechodné vajíčkovody, tak je potrebné riešiť IVF a prípravu sliznice endometria na otehotnenie.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič