Dá sa otehotnieť aj bez menštruácie?

fifko1
7. apr 2016

deň chcel by som sa spýtať moja priateľka 22r nemá menštruáciu približne rok a pol. Ked mala 13 boli jej vyoperované skoro celé vaječníky podla všetkého jej mali nehat len polovicu z jedného. Po operacii mala menštruáciu normálne a pravidelne ked začala sexuálne žiť samozrejme si dala antikoncepciu ktorá sa vysadzuje aby sa dostavila menštruácia. Potom jej lekárka odporučila aby ju zmenila na inu pri ktorej uz nie su prestávky. Po tom ako ju uplne prestala brat ju uz nedostala cca rok a pol. Bola na vyšetrení u gynekológa povedal jej že ten kusok vaječníka tam nevidí a že nevidí ani žiadnu aktivitu. Že ak by chcela menštruáciu dal by jej nejakú antikoncepciu ktorá by jej ju vyvolala ale že by bola falošná alebo nieco také. A že ak bude chcieť otehotnieť že jej s tým pomôže. Moja otázka znie je nejaká šanca ze by mohla otehotnieť? Dakujem

buckeye
7. apr 2016

@fifko1 to zalezi od toho ci je aktivny ten kusok vajecnika, ak nemala cely rok a pol ms, pravdepdobne je naruseny celkovy hormonalny status, takze je otazne ci ovuluje (ak vôbec este moze), ale ak by sa jej podarilo ovulovat, tak ano moze otehotniet

nataliaslivkova
7. apr 2016

Ja som nemala menstruaciu poriadne 5rokov po prvom porode brala som tabl 5rokov potom som vysadila menzes po3mesiacoch prisiel to som dostavala pravidelne a potom prislo2 babo po toku od vysadenia tabl

shia
8. apr 2016

neda sa mi nevyjadrit - ako mozu dat dievcatu co ma ledva kusok vajecnika anitkoncepciu, aby nemala menzes uz vobec?? a ako s tym moze suhlasit? chceli ju uplne znicit ??...strasne...este aj to malo procesov, co jej mohlo ist, jej zastavili, a ze vobec rodicia/ona s tym suhlasili...rozum sa mi zastavuje.. to len na margo. Ja osobne mam jeden vajecnik a z druheho len cast, a otehotntela som na prvykrat, a poznam aj zenu co ma z polky jedineho vajecnika dve deti, takze dat sa to da, otazne je, ci si to ona/dotkori nepodzubali tou antikoncepciou natolko, ze to mozne uz "vdaka" nej nebude..to je ale otazka jedine na lekara
Ale bez menzesu to myslim nepojde, musia ju nazad "opravit" a potom skusat...

plgn
7. júl 2022

Dobrí večer môžem otehotnieť aj počas toho že som mala dva krát menštruáciu ?? Ale mám bolesti pod bruška a mám bolesti v rúk a nie voľnosti