Mám za sebou neúspešné IVF. Kde môže byť problém?

Zodpovedané
9. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V roku 2017 som po IVF porodila zdravú dcérku. Potom sme podstúpili kryoembryotransfer, no neúspešne. Teraz znovu IVF a bolo neúspešné.

Hormonálny profil mám v poriadku. Mám potvrdenú alergiu na spermie.

Kde môže byť problém?

Mám užívať Prednison?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

transfer embrya neznamená 100 % istotu otehotnenia.

Ak je transfer neúspešný, je potrebné ho zopakovať a nie je nevyhnutné hneď riešiť príčinu, prečo to nevyšlo.

Nevieme bohužiaľ zistiť, prečo nenastalo po transfere tehotenstvo. Pri opakovaných neúspechoch sa realizuje genetické, hematologické, imunologické vyšetrenie a hysteroskopia.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič