IVF - išli by ste do toho?

kvietok1990
28. jún 2023

Ahojte,

Budem rada za vaše názory, rady, osobné príbehy…
V skratke o mne. Mám 30 rokov, 3 roky sa snažíme o bábätko. Podstúpila som hyfosy, hormonálny profil, folikulometrie, amh, muž spermiogram. Všetko dopadlo dobre, v CAR nám odporučili IUI - boli sme 3x a neúspešne…išla som teda na imunologiu a hematologiu, kde taktiež nenašli zásadný problém. Máme teda všetko vyšetrené okrem genetiky. Samozrejme v CAR nás už tlačia do IVF. Na jednej strane to podstúpiť chcem, na strane druhej mám obavy, strach. Po IUI sa bojím ďalších sklamaní. Je tu niekto s podobným scenárom ako ja? Vyšlo vám IVF? Alebo ako ste postupovali keď nevyšli IUI? Ďakujem za akýkoľvek názor, podporu… 🙏🏻

miskamicha
28. jún 2023

@kvietok1990 urcite isla /boli sme tesne pred zacatim ivf cyklu a zistila som ze som tehotna/ . poznam pary ktore mali "vsetko v poriadku" a zabralo az IVF. nebojte sa toho 🙂

kvietok1990
autor
29. jún 2023

@miskamicha dakujem … a tesim sa, ze sa vam to podarilo 🙂

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zorkahorka
29. jún 2023

Ak dieta chces, urobis pre to vsetko. Moj prvy syn vysiel na 6krat a tiez sme boli obaja ok. Po porode som otehotnela po vklade uplne lahko.
Drzim palce, nevzdavaj sa!

stanka562
29. jún 2023

Po neúspešnom IUI som si dala urobit všetky vyšetrenia a išli sme do IVF, zatiaľ nám to nevyšlo, no ideme ďalej ;)

kvietok1990
autor
29. jún 2023

Dievcata, dakujem za vase pozitivne slova… velmi si to cenim a hej, pojdeme do toho… 🙂

domkakvet
29. jún 2023

@kvietok1990 nie nesla by som.

dilino
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvietok1990
autor
29. jún 2023

@dilino ked nemas co povedat k teme tak nekomentuj prosim

cookie29
29. jún 2023

ber to tak, ze IUI ma len malicko vyssiu sancu na uspech ako normalne snazenie... hodim cislo pre priklad, ak pri prirodzenom cykle mas sancu 10% tak pri IUI je ta sanca 12% cize zanedbatelne zvysenie. Netvrdim, ze tato statistika plati pre Vas konkretne. Pri IVF je neporovnatelne vyssia.

eveline88
29. jún 2023

U mňa akurát prebieha 1. IVF, o pár dní ma čaká vklad. Tak ti poviem ja v živote lutujem len veci ktoré som neurobila, nie ktoré som urobila. Neviem či to vyjde ale keby som to neskúsila lutovala by som celý život.

kvietok1990
autor
29. jún 2023

@cookie29 ano, to chapem… tiez mi to tak bolo prezentovane, ze sance ze vyjde IUI su nizke v porovnani s IVF. Len clovek skusa a veri. 🙂 dakujem…🙂

kvietok1990
autor
29. jún 2023

@eveline88 presne toto mam v hlave aj ja, ze viem, ze ked to nevyskusam tak si to budem vycitat. 3 roky mi pride dost dlha doba, uz fakt nie je na co cakat u nas. Drzim palce, aby ste boli uspesni 👍🏻🙏🏻

cookie29
29. jún 2023

@kvietok1990 velmi casto sa IUI pouziva na otestovanie. Ako reaguje organizmus, ci znasas, ako sa vyvijaju folikuly a podobne... aby sa lepsie nastavili davky na IVF, takze urcite to nie je strata casu... a treba si zvazit, coho sa bojis viac, sklamani, ci nemat dieta. Ono ie sklamania pridu aj ked do toho nepojdete, pri kazdom cykle, len budu kusok mensie ako pri IVF. Ano je to o drzku. Ja si pamatam negativny vysledok 23.12. :( to bolo psycho... ale stalo to za to

kvietok1990
autor
29. jún 2023

@cookie29 musim povedat, ze IUI som zvladala v pohode uplne, nemala som vobec ziadne problemy nastastie, vsetko slo hladko, ale zial nepodarilo sa. Co sa tyka sklamani bojim sa, jasne, ale uz sme rozhodnuti, ze pojdeme do IVF.
Si silna zena, muselo to byt smutne sa dozvediet pred sviatkami ze to nevyslo ale teraz predpokladam, ze sa uz tesis z prirastku. 🍀

dilino
29. jún 2023

A čo som ti take zlé napísala.Nadavala som Ti napísala som niečo zlé na teba.Napríklad Ti napišem moja sestra nemohli mať deti 8 rokov obaja zdraví nič sa nezistilo a jej problém bol že si obhrýzavala nechty nemohla byť tehotna to jej povedal lekár.Takže ani som ťa neuražala ani neponižovala toto je verejne forum.Takže sa do mňa láskavo neobuvaj nič som TI nenapísala.Ja som napisala s pohľadu matky ktora dieťa nemá mala som zomrelo tak asi tak.

zdenkak87
29. jún 2023

My sme sa snazili asi 2 a pol roka, poskusali rozne vitaminy, doplnky. Sli sme do CAR, tam akurat spermiogram, hormonalny profil, hysteroskopia. Vsetko ok, spermiogram kusok horsia morfologia ale nic hrozne. Skusili sme planovany styk, potom 2xIUI, vsetko neuspesne. Nemali sme dalsie specialne vysetrenia, sli sme do IVF. Nelutujem a nikdy nebudem, jedine to ze sme tolko cakali a skusali kadejake ine cesty. Absolvovali sme 2IVF, z kazdeho len po 1 vklade (po prvom IVF nebolo co mrazit cize muselo prist druhe) ale oba so 100% uspesnostou. Prvy vklad 20 mesacny syncek, druhy vklad momentalne kope v brusku dievcatko 24tt.

kvietok1990
autor
29. jún 2023

@dilino s tym som sa este nestretla… kazdopadne ma tvoja strata mrzi… a obuvat som sa do teba nechcela, len som tvoj prvy prispevok nepochopila…

kvietok1990
autor
29. jún 2023

@zdenkak87 tak to je uzasne… to sa super cita tieto stastne konce. 🍀🍀🍀dakujem za podporu

dilino
29. jún 2023

@kvietok1990 Ja viem čo preživaš v zmysle beznadeje zúfalstva ja všetkým vám žienkam ktore si musite prežiť to peklo ku krásnemu darčeku držim palce.Mňe je staršne ľúto ked nejaka žena tu píše že čo podstupila viac krát a nemá dieťaťko.Obrovske množstvo bolesti, beznadeje, a veriť že sa to raz podarí.Veľmi TI držim palce dáš to si hrdinka.

kvietok1990
autor
29. jún 2023

@dilino dakujem krasne za tvoje slova. Mne za tie tri roky je naozaj tazko, ale viem, ze niektore zeny cakali este dlhsie. Ostava mi len verit a dufat, ze sa to raz podari. Velmi tuzim po babetku. A vazim si naozaj kazde dobre slovo, radu, povzbudenie…

dilino
29. jún 2023

@kvietok1990 moja sestra už bola strašne zúfala 8 rokov nič už zamyšľali nad asistovanou preprodukciou a nakonie že obhrýzala nechty nemohla byť tehotna lebo že udajne chytala veci a hned išla okusovať nechty a že to nejako škodi ten bacil ide do krvi a sada na ženske orgány.Každa žena chce maličke.Neboj podari sa to je to ťažšia a horšia cesta ale výsledok bude neboj ver si si optimistická a je tu veľa dievčat žien ktore nemôžu mať tak je pekné že ťa aj podporia.Ja si myslím že podpora aj ked od cudzich ale vždy to tak človeka zahreje a poteši.

kvietok1990
autor
29. jún 2023

@dilino budem uprimna, ale prave ta podpora od muza, rodiny ale aj neznamych ludi je to co ma drzi nad vodou, pretoze mavam rozne fazy. Vsade vidim deti, kociky, tehulky… kazdemu to velmi prajem, ale zaroven ta tuzba je taka silna ze obcas ma prepadne zufalstvo a strach. Tak sa budem snazit pracovat s tym, dakujem este raz!

kiirkee
30. jún 2023

Mam dve deti po IVF - syn 3 roky, dcerka 2 mesiace. Niet naco cakat ak deti chcete. Mozno vam az v procese zistia v com by mohol byt este problem a mozte sa na to zamerat..... Muz mal tiez zakladny spermiogram ok, az po prvom IVF sa prislo na to, ze by sme mali vsak i rozsireny spravit. Drzim palce 🤞🍀

kvietok1990
autor
30. jún 2023

@kiirkee dakujem pekne za reakciu. Ano, velakrat vyzera vsetko ok a obcas sa pride na nejaky problem predsa len. Verim, ze vsetko sa na dobre obrati. Dakujem vam 🍀

brnacik
30. jún 2023

@kvietok1990 ahoj, my mame dcérku z ivf. Je to náročný proces, hlavne na psychiku, najhoršie pre mna bolo to čakanie. Ale neľutujem a šla by som do toho znova. Veľmi vam držím palce 🤗

kuratko01
30. jún 2023

Ahoj neľutujem, že sme to podstúpili, po 8 rokoch sa nám narodili dvojičky,3x IUI neuspesne,1.IVF vklad sa podaril,ale som potratila, 2.vklad sa podaril a sú tu a robia nám radost už 9.rokov❤️❤️.Keby som vedela ,že sa to takto podarí,tak nepodstupujem tie roky všetky možné vyšetrenia,ktoré aj tak nič neukázali a išla by som do toho skôr.Takze hlavu hore a šup šup do toho ,budem silno držať palce 😘😘

kvietok1990
autor
30. jún 2023

@brnacik
@kuratko01
Ahojte, dakujem, ste uzasne bojovnicky, ze ste to dali a ze to vyslo sa tesim uprimne.🍀 tento rok bude nas, vyskusame, pojdeme do toho. Dakujem za mile slova a podporu. Je to uzasne, kolko cudzich ludi vie podporit… to som ani necakala. ❤️

zu_zik
8. júl 2023

Ahojte, chcem sa spýtať som 11 deň po vklade jedného embryíka. Včera som si spravila test a bol tam slabí duch. Dnes som test zopakovala a čiarka bola oveľa silnejšia. Bojím sa aby bolo všetko v poriadku nakoľko mám za sebou už tri potraty. Príkladom foto testov. Ďakujem za každé povzbudenie.

zu_zik
8. júl 2023

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre