Mohla som mať posunutú ovuláciu a mohla som otehotnieť?

Zodpovedané
23. sep 2019

Dobrý deň,

o bábätko sa snažíme 4 roky (2 IUI, 3 KET - bezúspešne). Menštruáciu mam nepravidelnú. Mám PCOS a inzulínovú rezistenciu. Avšak posledného pol roka som bez liekov. Menštruácia mi chodila v rozhraní 24 - 38 dní.

Tentokrát som 40 DC a menštruácia nikde. Mám bolesť prsníkov a podbruška, často močím. Včera som bola u gynekológa. Urobil mi sono a sliznica maternice je 13 mm. Povedal, že tehotná môžem byť. Avšak až o týždeň zoberie krv a ešte raz sono.

Nevydržala som a včera som hneď testovala a test je negatívny.

Je skoro testovať a naozaj môžem byť tehotná?

Mohla byť aj ovulácia posunutá?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri PCOS môže byť ovulácia posunutá, alebo môžete byť bez ovulácie.

Na ultrazvuku a hormonálne v krvi je vidno, či ovulácia prebehla. Močové testy sú nepresné v určovaní tehotenstva. Pri meškaní menzes je preto vhodný krvný tehotenský test.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič