Môžem požiadať lekára, aby mi bol urobený hormonálny profil?

Zodpovedané
7. máj 2019

Dobrý deň,

mám 31 rokov a v decembri 2018 som prekonala MA v 5. týždni Odvtedy snažilkujeme a nedarí sa. Priateľ bol na spermiograme a už druhýkrát mu vyšla normozoospermia.

Ja som vraj v poriadku. Menštruáciu mám pravidelnú. Ovulácia a folikulometria tomu tiež nasvedčuje.

Môžem požiadať lekára, aby mi bol urobený hormonálny profil?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môžete.

Dôležitá je hladina AMH, prolaktínu, TSH, testosterónu a progesterónu v 2. polovici cyklu.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič