Posun cyklu a neúspešné 6 mesačné snaženie sa. Ako ďalej postupovať?

Zodpovedané
5. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 29 rokov a moja posledná preventívka u gynekologičky v novembri 2018 bola v poriadku.

Pred približne pol rokom sme sa s priateľom začali snažiť o bábätko. Približne v tomto období sa mi začala menštruácia postupne posúvať o pár dní dopredu.

Prvý deň je vždy sprevádzaný bolesťou, čo som predtým nemala. Posledné mesiace, a to vždy od začiatku menzesu pijem dva týždne alchemilkový čaj, ktorý mi cyklus mierne upravil. Naposledy mi menzes meškal len dva dni.

Neviem si vypočítať plodné dni. Milujeme sa približne každý druhý deň, zatiaľ neúspešne.

Mám môj problém riešiť už u gynekologičky?

Ďakujem

Dobrý deň,

zatiaľ nie je dôvod na paniku. Môžete s partnerom užívať vitamíny na podporu plodnosti, pohlavný styk máte dostatočne často.

Najviac je možné zrealizovať už teraz spermiogram partnera a u Vás uprostred cyklu folikulometriu. Podľa spermiogramu a dozrievania folikulov sa naplánuje ďalší postup.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič