Ak otehotniem počas poberania podpory, budem mať nárok na materské?

Zodpovedané
21. sep 2023

Dobrý deň,

momentálne pracujem už 5 rokov u jedného zamestnávateľa. Pred 2 mesiacmi som potratila a ešte stále som na PN. Premýšľam, že dám výpoveď a pôjdem na 6 mesiacov na podporu. Počas podpory by sme sa chceli snažiť o dieťa.

Ak otehotniem počas poberania podpory, budem mať nárok na materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ukončíte pracovný pomer a otehotniete do pol roka od jeho skončenia, budete stále v ochrannej lehote a budete mať nárok na materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka