Aká bude výška daňového bonusu od 1.7.2022 pri hrubej mzde 1000 eur, keď mám deti vo veku 9 a 10 rokov?

Zodpovedané
26. máj 2022

Dobrý deň,

pracujem na TPP v štátne správe.

Aká bude výška daňového bonusu od 1.7.2022 pri hrubej mzde 1000 eur, keď mám 2 deti vo veku 9 a 10 rokov?

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľ za mesiace júl až december 2022 vypočíta daňový bonus na deti zamestnanca obidvoma spôsobmi:
Aj po starom a aj po novom a následne zamestnancovi vyplatí sumu, ktorá je vyššia (výhodnejšia pre zamestnanca).

Ak je Vaša hrubá mzda 1000 eur, čiastkový základ dane (hrubá mzda - odvody) máte 866 eur. Daňový bonus je 2 x 70 eur = 140 eur, najviac však suma 27 % čiastkového základu dane. To je 27 % z 866 eura = 233,82€. Tým pádom budete mať nárok na dve deti do 15 rokov daňový bonus 140 eur.

S prianím pekného dňa,
Lenka