Aká bude výška rodičovského príspevku po skončení podpory?

Zodpovedané
4. dec 2022

Dobrý deň,

po materskej by som si chcela vyčerpať podporu a následne nastúpiť na rodičovskú. Materskú mám skoro maximálnu, preto by som chcela využiť aj podporu nakoľko bude v dobrej výške.

Aká bude výška rodičovského príspevku po skončení podpory?

Bude to 412 alebo 301 eur?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže budete poberať materskú pred vznikom nároku na rodičovský príspevok, budete mať nárok na vyšší rodičovský príspevok (v roku 2023 = 412 eur).

Nie je žiadny problém, že ste pred rodičovským príspevkom poberali dávku v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka