Aká by bola moja materská v prípade, že by som mala druhé dieťa?

Zodpovedané
25. jan 2024

Dobrý deň,

MD mi skončila 2.1. od 3 1. som PN. Zamestnávateľ zaznamenal nástup na PN a nie na RD, čiže 10 dní PN platí zamestnávateľ.

Mám nárok aj na rodičovský príspevok?

Ak by som plánovala ďalšie dieťa počas RD /o rok, 2 roky/ aká by bola moja materská?

Bola by taká ako predošlá?

Ďakujem

Dobrý deň,

máte nárok na rodičovský príspevok, súbeh PN aj rodičovského príspevku je možný.

Ak by ste požiadali o nové materské kým Vám neskončí rodičovská dovolenka na staršie dieťa, a popri RD by ste nepracovali, v takomto prípade by nebola nižšia nová materská ako tá predchádzajúca.

S prianím pekného dňa,
Lenka