Ako je to s lehotou 270 dní za posledné 2 roky?

Zodpovedané
15. máj 2024

Dobrý deň,

chcela by som si overiť informácie ohľadom výpočtu materskej. Dočítala som sa, že ak som u nového zamestnávateľa nemocensky poistená viac ako 90 dní, bude mi počítaná materská dávka od tohto zamestnávateľa. Účtovníčka mi však tvrdí, že keďže som u neho nebola nepretržite 270 dní, bude sa mi počítať materské ešte z predošlého zamestnania.

Ako je to s lehotou 270 dní za posledné 2 roky?

Musia byť tieto dni odrobené u jedného zamestnávateľa?

Medzitým som bola evidovaná na úrade práce, teda musím mať preto opäť zamestnanie nepretržite 270 dní.

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúce obdobie, z ktorého by sa vypočítalo materské u nového zamestnávateľa, nastane v prípade, ak by platil zamestnávateľ na nemocenské poistenie viac ako 90 dní.

Do doby nemocenského poistenia sa započítava nielen doba aktuálneho nemocenského poistenia, ale aj ukončené nemocenské poistenia v období dvoch rokov pred pôrodom.

https://www.socpoist.sk/kto-som/zamestnanec/poz...
Kliknite na ikonu + za textom : Aké podmienky musím splniť?

S prianím pekného dňa,
Lenka