Ako mám od zamestnávateľa vymôcť, aby mi vyplatil pomernú časť z čistého stabilizačného príspevku?

Zodpovedané
7. nov 2023

Dobrý deň,

po 7. odpracovaných mesiacoch po vyplatení stabilizačného príspevku 5000 EUR v hrubom som dala v zdravotníctve výpoveď. Žiadali vyplatenie stabilizačného príspevku. Vyplatila som im 4 420,62 EUR.

Ako mám od zamestnávateľa vymôcť, aby mi vyplatil pomernú časť z čistého vyplateného stabilizačného príspevku, ktorá mi prináleží?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste museli vrátiť alikvotnú časť stabilizačného príspevku, o vrátenú sumu sa Vám zníži zdaniteľný príjem v ročnom zúčtovaní. Mohli tak postupovať aj pri pri výpočte preddavkov na daň a znížiť zdaniteľný príjem v danom mesiaci, záleží kedy ste vrátili alikvotnú časť.

S prianím pekného dňa,
Lenka