Ako postupovať pri nenadväzujúcej materskej?

Zodpovedané
28. dec 2023

Dobrý deň,

mám dve zamestnania, z ktorých som v máji 2021 nastúpila na materskú dovolenku. Koncom mája sa budem vraciať späť do zamestnaní. Koncom augusta mám termín druhého pôrodu a nastúpiť na materskú by som mohla najskôr 4. júla.2024 (8 týždňov pred termínom).

Čo s tým cca 1,5 mesiacom?

Mám nejakú starú dovolenku, čo by som dočerpala. V jednom zamestnaní nie je problém nastúpiť aj na tak krátko, v druhom je za mňa dočaska. Takže by som nerada, aby kvôli 1,5 mesiacu prišiel niekto o prácu, keď aj tak pôjdem opäť na materskú.

Ako to spraviť tak, aby som neprišla o materskú?

Mám ísť na PN?

Nezruší mi to následne materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na materskú, nakoľko pracovné pomery stále trvajú, prípadná PN neovplyvní nárok ani výpočet novej materskej.

Medzi koncom rodičovskej dovolenky a začiatkom materskej dovolenky sa môžete vrátiť do práce, alebo čerpať dovolenku, alebo ísť aj na PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka