Ako prebieha prepis vozidla po novom?

Zodpovedané
11. jan 2023

Dobrý deň,

od známej som kúpila auto. Ona ho dnes chcela odhlásiť na mňa, mala aj moje splnomocnenie. Ale na polícii jej povedali, že sa auto už po novom tak nedá odhlásiť. Vraj ona má mne poslať nové splnomocnenie na ňu, aby som ja mohla prihlásiť auto na seba.

Ako mám teda postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa novely zákona je držiteľ vozidla a vlastník vozidla povinný oznámiť zmeny ktorémukoľvek orgánu Policajného zboru do 30 dní odo dňa, keď táto skutočnosť nastala.

Odhlásenie i prihlásenie vozidla je tak možné urobiť naraz na ktoromkoľvek dopravnom inšpektoráte. Nahlasuje teda vlastník.

S prianím pekného dňa,
Lenka