Ako prebieha prevod majetku zo SZČO na spoločnosť s ručením obmedzením?

Zodpovedané
15. mar 2022

Dobrý deň,

som SZČO (platca DPH) a o pár mesiacov plánujem založiť s.r.o. Mám objednané auto, ktoré budem financovať úverom. Následne by som chcela majetok - auto previesť na s. r.o.

Je to možné?

Alebo by bolo lepšie založiť s.r.o. už teraz a kúpiť auto hneď na s.r.o.?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to rozsiahla problematika a záleží od toho, že ako by ste chceli pokračovať vo svojej činnosti.

Budete pokračovať v živnosti?

Do s.r.o. chcete previesť iba automobil, alebo aj iný majetok?

Môžete to urobiť vkladom do základného imania, predajom alebo darovaním. Pritom jednotlivé spôsoby sa líšia rozličnými účtovnými a daňovými povinnosťami. Ak by to bolo len o tomto majetku, skôr by som uvažovala nad možnosťou kúpiť automobil priamo na novú s.r.o.

S pozdravom

S prianím pekného dňa,
Lenka