Ako sa mi vypočíta výška materského, keď som od marca PN?

Zodpovedané
16. nov 2023

Dobrý deň,

TPP trval od 1.3.2019 do 5.6.2023, lenže od 3.3.2023 som na PN. Tá bude trvať až do nástupu na materskú. Predpokladaný termín pôrodu je 03/2024.

Ako sa mi vypočíta výška materského?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúce obdobie sa určí vzhľadom ku dňu ukončenia nemocenského poistenia k 5.6.2023.

Rozhodujúce obdobie býva predchádzajúci rok = rok 2022, keďže pracovná zmluva trvala po celý rok 2022, bola uzatvorená skôr. Znamená to, že materské budete mať určené z príjmu ktorý ste dosiahli v roku 2022.

S prianím pekného dňa,
Lenka