Ako správne vypísať oznámenie o nástupe do práce po rodičovskej?

Zodpovedané
19. máj 2023

Dobrý deň,

dcéra bude mať 19.9.2023 3 roky.

Aký dátum nástupu mám napísať do oznámenia zamestnávateľovi o návrate do práce?

Bude to 19.9.2023 alebo 20.9.2023?

Predpokladám, že mi bude PP ukončený.

Mám si ho nechať ukončiť k 19.9.2023 alebo k 20.9.2023?

Nechcem čerpať dovolenku, chcem si ju nechať preplatiť.

Ďakujem

Dobrý deň,

nasledujúci deň po tretích narodeninách dieťaťa je potrebné nastúpiť do práce, t.j. 20.09.2023. Pokiaľ Vám oznámia ukončenie pracovného pomeru, záleží akou formou, ak sa dohodnete a nebudete pracovať ani čerpať dovolenku, tak k 19.09.2023.

Neodporúčam Vám podpisovať dohodu o skončení pracovného pomeru bez toho, aby v dohode bol výslovne uvedený dôvod výpovede, aby nebol problém s odstupným.

Ohľadom odstupného som písala napr.:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

S prianím pekného dňa,
Lenka