Ako ukončiť pracovný pomer dohodou pre nadbytočnosť?

Zodpovedané
1. apr 2024

Dobrý deň,

v zamestnani mám vrátane terajšej RD odpracovaných necelých 17 rokov (05/2007 bol nástup do zamestnania), RD mi končí dňom 4.4.2024. Zamestnávateľ mi pred týždňom telefonicky oznámil, že sa chce dohodnúť z dôvodu nadbytočnosti na výpovedi formou dohody, kde mi vzniká nárok na 4-mesačné odstupné.

Aby som dostala maximálnu dávku v nezamestnanosti, potrebujem mať odpracovaný jeden deň t.j 5.4.2024 na pracovisku?

Tým pádom by bola dohoda podpísaná o ukončení PP 6.4.2024?

Výška hrubej mzdy je cca 1200 EUR. Dovolenku som si už vyčerpala medzi obdobím MD a RD.

Ako by to malo byť správne uvádzané vo výplatnej páske, aby nedošlo k pochybnostiam zo strany ÚP?

Počíta sa deň výpovede (6.4.2024) ako pracovný deň?

Informujem sa kvôli živnosti, ktorú potrebujem na čas pozastaviť z dôvodu čerpania podpory.

Ďakujem

Dobrý deň,

stačí odpracovať jeden deň a v tento istý deň aj ukončiť pracovný pomer. Čiže 5.4.2024 odpracujete a zároveň 5.4.2024 Vám aj skončí pracovný pomer.

S prianím pekného dňa,
Lenka