Ako vyplniť daňové priznanie, keď je môj základ dane po odrátaní nižší ako nezdaniteľná časť základu dane?

Zodpovedané
3. feb 2024

Dobrý deň,

minulý rok som bola zamestnaná na polovičný úväzok do 31.10.2023. Idem si robiť daňové priznanie - momentálne som dobrovoľne nezamestnaná. Mám problém pri vypĺňaní, nakoľko môj základ dane po odrátaní je nižší ako nezdaniteľná časť základu dane pre rok 2023.

Ako mám postupovať v tomto prípade?

Poprosím úplne laický postup.

Ďakujem

Dobrý deň,

na riadku 39 máte uvedený základ dane nižší ako nezdaniteľná časť napr. 3000 EUR. Na riadok 40 zapíšete 4922,82, na riadok 43 zapíšete sumu z riadku 39

Ja som uviedla ako príklad 3000 EUR, riadok 44 = 0, aj riadok 45 = 0, na riadku 69 uvediete preddavky, ak Vám boli zrazené a zostane riadok 72 preplatok z riadku 69.

S prianím pekného dňa,
Lenka