Ako vyriešiť náš problém ohľadom materskej?

Zodpovedané
22. jan 2024

Dobrý deň,

máme dve deti. Jedno už skoro 3-ročné o 3 mesiace a mesačného novorodenca.

Bola som zamestnaná na dobu určitú a počas materskej s prvým dieťatkom mi skončila zmluva. Neplánovane som otehotnela znova. Poradili nám, že má ísť manžel má materské. Podal žiadosť, aby išiel na materské s prvým so starším synom a tým pádom sme prišli o časť peňazí. Viem, že mal ísť hneď na materskú s druhým s bábätkom, ale to nám moc neporadili. Výsledok je, že som na materskej s druhým bábom so zníženou materskou a on išiel na rodičak s prvým starším synom (ten bude mať 3 roky na konci mája).

Dá sa to nejako ešte poriešiť, že by mohol ísť na materskú s druhým mladším bábätkom a ja naspäť na rodičak so starším synom?

Tak, aby sa to oplatilo.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ manžel spĺňa podmienky na priznanie novej materskej, môže aj predčasne ukončiť poberanie tejto súčasnej, ak ju ešte poberá a následne požiada o materské na mladšie dieťa.
Vám ak skončila pracovná zmluva tak už nie ste na rodičovskej dovolenke.

Z Vášho textu je veľa nejasných informácií. Ak by ste potrebovali viac odpovedí, napíšte presnejšie novú otázku.

S prianím pekného dňa,
Lenka