Bude mi rátaná materská zo súčtu príjmov plného úväzku a polovičného úväzku?

Zodpovedané
16. feb 2024

Dobrý deň,

som na rodičovskej dovolenke z môjho trvalého pracovného pomeru. Od februára 2023 som zamestnaná u toho istého zamestnávateľa na polovičný úväzok na inej pracovnrj pozícii. Momentálne som otehotnela.

Bude mi rátaná materská zo súčtu príjmov plného úväzku a polovičného úväzku?

Stačí, keď pred nástupom na materskú z pôvodného pracovného pomeru dám výpoveď dohodou z polovičného úväzku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by Vám trvala dohoda u zamestnávateľa aj pred nástupom na novú materskú a aj z tejto dohody by ste splnili 270 dní nemocenského poistenia (prípadne iného keď aj ukončeného nemocenského poistenia okrem prvého zamestnania), až v takomto prípade by nastal súbeh dvoch materských.

Do pôrodu 270 dní z dohody pravdepodobne nesplníte, ak už ste tehotná.

S prianím pekného dňa,
Lenka