Bude sa mi do výpočtu otcovskej počítať aj príjem z dohody?

Zodpovedané
11. jan 2023

Dobrý deň,

tento rok idem na otcovskú dovolenku. Minulý rok som mal trvalý pracovný pomer a súbežne aj dohodu o vykonaní práce s iným zamestnávateľom.

Bude sa mi do výpočtu otcovskej počítať aj príjem z dohody?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že na otcovskú dovolenku idete z pracovného pomeru, ktorý ešte trvá, alebo po skončení pracovného pomeru z ochrannej lehoty. Tá je 7 kalendárnych dní po skončení nemocenského poistenia.

Pri dohode o VP, ktorá skončila, tu nie je dôležitá výška vymeriavacieho základu = príjem, ale počíta sa do nároku na materské len doba poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka