Bude sa mi materská rátať z priemeru len z platu alebo aj z PN do nástupu na materskú?

Zodpovedané
5. okt 2022

Dobrý deň,

od roku 2019 pracujem na TTP a priemerný plat mám 1 300 eur brutto. Chcem nastúpiť na PN.

Bude sa mi materská rátať z priemeru len z platu alebo aj z PN do nástupu na materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

z rozhodujúceho obdobia sa vylučujú obdobia, za ktoré poistenec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, napr. práceneschopnosť.

Rozhodujúce obdobie, keď nastúpite na MD v roku 2022 bude predchádzajúci rok 2021. Ak nastúpite v roku 2023, tak potom predchádzajúci rok 2022, bez PN a len z platu.

S prianím pekného dňa,
Lenka