Bude výhodné, ak by daňový bonus poberal na dcéru jej otec a ja na syna?

Zodpovedané
26. jan 2023

Dobrý deň,

mám 2 deti - dcéra má 9 rokov, syn bude mať v máji 18. Nemajú rovnakého otca. Ja zarábam minimálnu mzdu v hrubom 650 eur. Uplatňujem si daňový bonus. Otec dcéry má v hrubom určite 900 eur, aj viac. Keďže minimálna mzda je vyššia, daňový bonus na dieťa sa bude prerátavať, nakoľko si ho dávam vyplácať mesačne.

Nebolo by výhodnejšie, že by bonus poberal na dcéru on a ja na syna?

Aká suma by to bola?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je otec dcéry Vašim manželom, tak nech poberá daňový bonus na obe deti. Teda aj na syna.
Ak nie ste manželmi, môže byť ako píšete.

S prianím pekného dňa,
Lenka