Budem mať nárok na daňový bonus na dieťa, keď pracujem na dohodu?

Zodpovedané
10. máj 2022

Dobrý deň,

poberám rodičovský príspevok a teraz som začala pracovať na dohodu.

Budem mať nárok na daňový bonus na dieťa?

Koľko musím zarobiť, aby mi nárok na bonus vznikol?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte len príjmy zo závislej činnosti (zo zamestnania) podľa § 5 zákona o dani z príjmov musíte dosiahnuť v roku 2022 výšku príjmu aspoň vo výške 6 násobku minimálnej mzdy, t.j. aspoň vo výške 3 876 € (6 x 646 €).

Mesačný nárok: Ak Váš zdaniteľný príjem zo závislej činnosti (aj z dohody) je aspoň vo výške jednej polovice minimálnej mzdy, t. j. aspoň vo výške 323 €.

S prianím pekného dňa,
Lenka