Budem mať nárok na materské dávky z prvého zamestnania?

Zodpovedané
9. júl 2023

Dobrý deň,

som v 4. mesiaci tehotenstva a na RD so synom, ktorý na konci júla dovŕši 3 roky. Pred nastúpim na prvú materskú som pracovala na dobu neurčitú 3 roky. Poberala som MD a teda následne RD. Keď mal syn rok zamestnala som sa u iného zamestnávateľa taktiež na dobu neurčitú. Na MD mám teraz nastúpiť na začiatku novembra.

V predošlej práci som podpísala výpoveď dohodou ku dňu kedy by som sa mala vrátiť naspäť. Nedohodli sme na nejakých veciach.

Preplatia mi dovolenku?

Budem môcť žiadať sociálnu poisťovňu o MD aj z tohto zamestnania, keď som dala výpoveď aj zo zamestnania, kde momentálne pracujem?

Tu mám podmienku 270 dni splnenú. Zaujíma ma ta materská z toho prvého zamestnania.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri ukončení pracovného pomeru Vám nevyčerpanú dovolenku preplatia.

Nárok na tehotenské a materské budete mať len z aktívneho pracovného pomeru.

Ochranná lehota z ukončeného pracovného pomeru sa neuplatní, nakoľko máte ešte iné aktívne nemocenské poistenie.

S prianím pekného dňa,
Lenka