Materská dovolenka a výpoveď

5. júl 2023

Ahojte, som na RD zamestnaná rok a pól u iného zamestnávateľa, ako pred nastúpom na MD. Mám nastúpiť na druhu materskú v októbri. Ale po ukončení RD na konci mesiaca som podala výpoveď v prvej práci (nedohodli sme sa na podmienkach) takže ostávam pracovať len v tej druhej práci. Žiadosť na tehotenskú dávku som dala aj pre jedno aj druhé zamestnanie a schválili. Môžem žiadat aj materskú aj z jedného aj druhého zamestnania, avšak zaujíma ma, keďže som dala výpoveď tlačilo na materskú musí potvrdiť zamestnávateľ aj keď už som dala výpoveď ? Ďakujem

misana84
5. júl 2023

No nie som si istá či môžte brat dve dávky…

lilinka88
6. júl 2023

Keďže chcete žiadať z ochrannej lehoty, bývalý zamestnávateľ tlačivo už nepotvrdzuje, zanesiete ho priamo na SP.
Pri ukončení PP ste čerpali aspoň deň dovolenky,resp odpracovali niečo alebo ukončili PP posledným dňom RD?

autor
6. júl 2023

@lilinka88 dovolenku mám 26 dní, ale bude preplatená

autor
6. júl 2023

@misana84 to môžem to už som si zisťovala, len neviem, či mi uznajú materskú z prvého zamestnania kedže som dala výpoveď....

lilinka88
6. júl 2023

Je jedno či bude preplaena, dôležité je,či si obnovite nemocenské poistenie. Ak nie, nebude nárok, nakoľko posledným dňom nemocenského poistenia bude posledný deň materskej dovolenky

autor
6. júl 2023

@lilinka88 tým pádom neobnovim lebo som ukončila zmluvu k dátumu ukončenia rodičovskej dovolenky. Ďakujem za pomoc

autor
6. júl 2023

@lilinka88 keď dám výpoveď až o dva dni od skončia RD a medzi tým reálne dva dni dovolenky napríklad vycerpam že sa to poistenie obnovi tak by nárok mal zvyknúť ak dobre teda chápem

lilinka88
7. júl 2023

Pokiaľ budú splnené aj ostatné zákonné podmienky nároku, mal by vzniknúť