Budem mať nárok na materské s druhým dieťaťom?

Zodpovedané
16. aug 2023

Dobrý deň,

v roku 2022 som otehotnela, pre nepriaznivý zdravotný stav mi dala gynekologička od začiatku PN. Vtedajší zamestnávateľ mi poslal výpoveď. Synčel sa narodil 19.11.2022, začala som poberať materskú, teraz poberám rodičovský príspevok.

Plánujeme druhé dieťatko.

Ak by som otehotnela napríklad o rok a budem stále na rodičovskom príspevku, budem mať nárok na materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

tým, že Vám skončil pracovný pomer, nebudete mať nárok na nové materské.

Potrebujete mať aktívne nemocenské poistenie.

A to buď uzatvorením nového pracovného pomeru, alebo sa dobrovoľne poistiť. Zároveň potrebujete mať 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky pred nástupom na materskú.

S prianím pekného dňa,
Lenka