Budem mať nárok na materské z obidvoch zamestnaní?

Zodpovedané
12. júl 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nároku na materské z dvoch príjmov, zamestnaní v takomto prípade:
1) SZČO od roku 2019 (tu predpokladám nebude problém).
2) Zamestnanie bolo v súbehu so SZČO a bolo ukončené v 5/2022. Trvalo predtým rok a zase predtým asi 2 roky.

Ak sa teraz zamestnám na viac ako 90 dní a bude splnená podmienka poistenia 270 dní za uplynulé 2 roky, budem mať nárok na materské z obidvoch zamestnaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, v takom prípade budete mať súbeh.

  • Nárok na materské za SZČO, ak v rámci SZČO ste povinným platiteľom odvodov do SP viac ako 270 dní pre pôrodom.
  • Nárok z pracovného pomeru, pokiaľ s predchádzajúcim a s novým pracovným pomerom získate 270 dní nemocenského poistenia pred pôrodom a pracovný pomer do podania žiadosti nezanikne.

S prianím pekného dňa,
Lenka