Budem mať nárok na materskú aj vtedy, keď porodím skôr ako v septembri 2024?

Zodpovedané
5. dec 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať ohľadom nároku na materskú dávku. V máji 2020 sa mi narodil syn, predtým som celé 4 roky pracovala. Keď mal syn 2 roky, dala som výpoveď v predošlej práci a hneď nastúpila do novej práce na dobu neurčitú, v ktorej som od 1.9.2022. Pravdepodobne som tehotná, ale nemám ešte termín pôrodu.

Budem mať nárok na materskú aj vtedy, keď porodím skôr ako v septembri 2024?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám bude trvať pracovný pomer, budete mať nárok na materskú.

Nárok na materské je vtedy, ak v posledných dvoch rokoch pred pôrodom mali tehotné ženy nemocenské poistenie najmenej 270 dní.

S prianím pekného dňa,
Lenka