Budem mať nárok na materskú, keď nestihnem odpracovať 270 dní?

Zodpovedané
4. dec 2022

Dobrý deň,

na materskej som bola 3 roky a ku koncu som znova otehotnela. Problém je, že sa musím vrátiť do práce aj ako tehotná.

Ako sa mi vypočíta materská?

Budem mať na ňu nárok, keďže nestihnem odpracovať 270 dní?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže ste boli na MD/RD, tak toto obdobie sa Vám bude počítať do potrebných 270 dní. Túto podmienku splníte.

Ak pôjdete na MD v roku 2023 a medzitým nastúpite do práce, tak z dosiahnutého príjmu ak to bude u pôvodného zamestnávateľa.

S prianím pekného dňa,
Lenka