Budem mať nárok na materskú, keď som bola PN a menila som prácu?

Zodpovedané
16. aug 2023

Dobrý deň,

od 3.11.2021 do 17.1.2023 som robila, potom som bola do 15. mája na PN. Medzitým som menila prácu. Nastúpila som 15.5.2023 a 21.6.2023 som išla na PN. Keďže som mala skúšobnú dobu, tak ma prepustili. Momentálne som na PN. O tehotenstve som sa dozvedela 7.7.2023.

Budem mať nárok na materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok z ochrannej lehoty, nakoľko ste otehotneli do pol roka od ukončenia nemocenského poistenia (skončenia pracovného pomeru).

270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky by ste tiež mali splniť.

S prianím pekného dňa,
Lenka